Mrija - trocha o sobě

O trochu dříve, než se stal známým Černobyl, jsem se objevil v Novém Jičíně. Zlaté vlasy mi dorůstaly v Kopřivnici a dorostly pod Pustevnama. Studoval jsem Pionýry, Emila, Tomáša a  Františka. V mládí jsem koketoval s loupežnictvím, v některých zlých chvílích mě však dostihlo i v pozdějším věku, nyní jsem ho snad už na vždy opustil. Krimoša jsem vyměnil nejprve za grcku, ale vytrvalostí jsem se stal pilotem plachtařem.

Jinač, co se týče profesních znalostí tak si myslím, že jsem na tom poměrně dobře – zvládám internetové a programové technologie HTML, CSS, PHP, SQL, Javascript, Google Map API, koketuju s Pythonem, Gis technologie X3D, VRML, KML, GoogleEarth API, GoogleSketchUp a umím klikat v ArcView 3.x, ArcGIS 10.x, Geomedia, IDRISI, Kristýna GIS, Janitor, Quantum GIS, AutoCAD Map 3D, konfigurovat ArcGIS Servery a samozřejmostí je ovládání internetu, kancelářských a grafických programů na pokročilé úrovni.

Jako student geoinformatiky v Olomouci, jsem absolvoval i pár konferencí a odborných seminářů. Dokonce jsem se na celostátní soutěžní konferenci Gisáček 2008 umístil na bedně se svou bakalářkou: 3D Vizualizace letové tratě kluzáku.

Profesně jsem se nejprve zaměřoval pouze na internetovou tvorbu www, kdy jsem snil v mrijastudiu. Ve druháku na VŠ jsem navázal spolupráci s olomouckou společností SmartGis, kde jsem především datařil, mezitím jsem např. vektorizoval sesuvy pro Českou geologickou službu. Jelikož se u mě v posledních měsících školy vysoké projevila nízká finanční hladina, nebylo zbytí a musel jsem se poohlédnout po pravidelném zdroji příjmu. I přes snad veškerou nechuť nastoupit do pracovního procesu hledal jsem, kde se upíchnout. V kraji beskydském jsem bohužel na nic kloudného nenarazil, a tak jsem musel použít dalekohled a tím jsem dohlédl až na Vrch, kde voda v Labi hezky ladí. Takže po tři roky jsem byl na službě u pana Krakonoša.
V krkonošském varieté bylo to fajné, gis obzor se rozšířil a i kytičky se mi jmény představily. Modrých dní bylo tu habaděj, ale správná limča se čepuje stejnak mezi duby. Podlehl jsem volání dálek a i když jsem Válek, tak slezl jsem z peca, vyběhl z lesa mezi pastviny a milóny kilometrů plotů na Nový Zéland. Půl roku hlavou dolů dalo zabrat a než jsem se stačil probrat jsem od června zpátky v Beskydech kde hledám další dech.

Ptát se kudy? – tož tam!

Mgr. Miroslav VÁLEK
mrija(zavináč)akfrydlant.cz